CZUJNIK KRAWĘDZI MATERIAŁU - CENTROWNIK ŚWIECĄCY DŁUGI.
Średnica uchwytu 20mm, kulki 10mm.
Długość całkowita 160mm.
W komplecie bateria zasilająca.
Całość zapakowana w solidne drewniane pudełko.
Twardość kuleczki ok. HRC 60.
Dokładność - powtarzalność 0,01mm.
Czujnik działa na zasadzie zamknięcia obwodu elektrycznego miedzy wrzecionem, a centrowanym elementem.Po dotknięciu do metalu dioda świeci i czujnik piszczy.
CZUJNIK KRAWĘDZI MATERIAŁU - CENTROWNIK ME420.
Średnica uchwytu 10mm, części pomiarowej 4mm i 10mm.
Długość całkowita 90mm.
Dokładność i powtarzalność pomiaru 0,01mm.

Zasada działania czujnika:
Montujemy czujnik w oprawkę i włączamy ok. 150 obrotów. Część dolna i górna połączone są sprężynką (niemożliwe złamanie). Dolna część czujnika porusza się względem górnej (będącej w oprawce) z paro mm przesunięciem. W momencie stykania się czujnika z detalem część dolna centruje się coraz bardziej względem górnej. Gdy "wyjedzie" poza krawędź detalu choćby o 0,01mm, dochodzi do znacznego przesunięcia części dolnej. Podnosimy centrownik ponad detal i przesuwamy się o 2mm (połowa średnicy czujnika), w tym momencie znajdujemy się dokładnie nad krawędzią detalu.
Tą metodą można szybko i bezpiecznie namierzyć "0" w obu osiach, także na materiałach nie przewodzących (tworzywa, drewno).
CZUJNIK KRAWĘDZI MATERIAŁU - CENTROWNIK ME1020.
Średnica uchwytu 10mm, części pomiarowej 10mm.
Długość całkowita 85mm.
Dokładność i powtarzalność pomiaru 0,01mm.

Zasada działania czujnika:
Montujemy czujnik w oprawkę i włączamy ok. 150 obrotów. Część dolna i górna połączone są sprężynką (niemożliwe złamanie). Dolna część czujnika porusza się względem górnej (będącej w oprawce) z paro mm przesunięciem. W momencie stykania się czujnika z detalem część dolna centruje się coraz bardziej względem górnej. Gdy "wyjedzie" poza krawędź detalu choćby o 0,01mm, dochodzi do znacznego przesunięcia części dolnej. Podnosimy centrownik ponad detal i przesuwamy się o 5mm (połowa średnicy czujnika), w tym momencie znajdujemy się dokładnie nad krawędzią detalu.
Tą metodą można szybko i bezpiecznie namierzyć "0" w obu osiach, także na materiałach nie przewodzących (tworzywa, drewno).
UCHWYT CZUJNIKA DŹWIGNIOWEGO.
Uchwyt mocowany w oprawce obrabiarki w celu zapozycjonowania jej w osi wrzeciona, może również służyć do ustawiania równoległości detalu.
Producent: Insize
Wymiary:
-średnica uchwytu 8mm,
-długość całkowita 380mm.